PAKETLEME MALZEMELERİ | KULLANIM AVANTAJLARI | ALTERNATİF ÖNERİLER | İHRACAT PAKETLEMELERİ

Card Image

Karton Köşebent Nedir?

Köşebent ve karton kenar koruyucuları, kenar ve palet koruması, birimleştirme, yük stabilitesi, kiriş mukavemeti ve istifleme mukavemeti dahil olmak üzere çeşitli paketleme işlevlerine hizmet eder.

Karton Köşebent avantajları;

 • Yüzey çiziklerini ve Köşe hasarlarını önler.
 • Her boyuttaki yük veya konteynere uyacak şekilde boyutlandırılabilir.
 • Çok yönlüdür, kartonların içinde veya dışında kullanılabilir.
 • Paletli ürünlerin istifleme mukavemetini artırır.
 • Kağıt ve biyo-yapışkanlardan yapılmıştır, bu özelliğiyle çevre dostu üründür.
 • Neme dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı kaplamalar dahil olmak üzere özel yüzey kaplamaları mevcuttur.

Devamını okumak için tıklayın


Card Image

Zemin Yalıtımı Nasıl olmalıdır?

Isı, bir enerjidir ve farklı sıcaklıklara sahip mekânlarda; sıcaklığın yüksek olduğu taraftan düşük olduğu tarafa doğru geçme eğilimi gösterir. Isı, bu geçiş esnasında, mekânlar arasındaki malzemelerin ısı iletkenlik katsayısı ve kalınlıklarına bağlı olarak bir dirençle karşılaşır. En genel anlamda ısı yalıtımı, ısı geçişini azaltan bir dirençtir. Isı geçişi iletim, taşınım ve ışınım yolu ile 3 şekilde meydana gelmektedir.

Isı yalıtımının avantajları;

 • Uygulanan yalıtım kalınlığına ve kullanılan malzemenin ısı iletkenliğine bağlı olarak, ısı kaybı % 30-60 oranında azaltılır.
 • Yoğuşma riski azaltılarak küflenme vb.olaylar önlenir.
 • Dış duvarlarda ısıl gerilmeler azalır ve böylece sıcaklık sebebi ile oluşan çatlaklar engellenir.
 • Yakıt tasarrufuna bağlı olarak ısıtma tesisatı ilk yatırım ve işletme masraflarında düşüşler elde edilir.

Devamını okumak için tıklayın


Card Image

Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenmelidir?

Beyaz eşyanın mutlaka işi bilen uzman personel tarafından taşınması gerekmektedir. Aksi durumda maddi zayiat meydana gelme ihtimali hayli yüksek olacaktır. Profesyonel nakliye firmaları öngörülebilir riskleri önceden hesaplayarak gerekli tedbirleri uyguladıkları için beyaz eşya taşıma sürecinde içinizin ferah olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple sorunsuz bir taşınma için ön şart olan kaliteli firma seçimi bu konuda da ön plana çıkmaktadır.

İşini ciddiyetle yapan nakliye firmaları beyaz eşyaları zarar görmemeleri için özel ambalajlara sarar, paketler ve profesyonel taşıma aparatlarına başvurabilirler. Bu sayede eşyalar hem kamyona taşıma ve yerleştirme sürecinde hem de yol boyunca zarar görmez. Kimi zaman firmalar ambalajlama ve paketleme işlemlerine ek ücret talep edebilmektedirler. Bu konunun önceden aydınlatılması sürpriz yaşama ihtimalinizi ortadan kaldıracaktır. Ancak önemle belirtelim ki nakliye firmalarının bu hizmetinden kaçınarak elde edeceğiniz tutar, zarar gören eşyalarınızın ederiyle kıyaslanamayacak kadar küçük olacaktır.

Sadece beyaz eşyalarınızın paketlemesi için ufak bir bütçe ayırarak bir balonlu naylon alıp beyaz eşyaları birkaç kez sardıktan sonra taşınma günü nakliyecinin de tekrar paketleme yapması ile taşımayı gerçekleştirebilirler.

Böylece firmanın ekstra paketleme için ödeme talebi olmayacak. Eşyalar iki kez paketlendiği için güvenle taşınabilecek. Beyaz eşyalarda en çok yaşanan sorun çizik ve çökmedir, bunlarında ana sebebi yetersiz paketlemedir. Özellikle beyaz eşyaları balonlu naylondan sonra nakliyat battaniyeleri ile sarmayı öneriyorum. Mobilya firmalarının sıfır mobilyaları taşırken nakliyat battaniyesi kullanmasının bir nedeni olmalı.

Eğer uğraşmak istemiyorsanız sadece beyaz eşyalarınızı nakliyat firması çalışanlarına iki kere paketlemeleri yönünde isteklerde bulunun. Basit önlemler büyük hasarların oluşmasını engelleyecektir.

Devamını okumak için tıklayın


Card Image

E Ticaret Gönderileri için Ürünler Nasıl Paketlenir?

Birçok e-ticaret mağazası sattıkları ürünleri işlerinin en önemli parçası olarak görse de ambalaj tasarımı ve ürün paketleme de en az satılan ürünler kadar önemlidir. Bir müşterinin satın aldığı ürünle ilgili ilk düşünceleri henüz paketi açılmamışken oluşmaya başlar. Çevrimiçi alışveriş yaygınlaştıkça kullanıcıların da bu gibi detaylara verdikleri önem artıyor. Bu durumu doğru analiz edip paketleme planlamanızı ona göre yaparsanız markanız için avantaj haline getirebilirsiniz.

Elbette paketleme kadar teslimatın da önemli olduğu unutmamakta fayda var. Günümüzde artık neredeyse saatler içinde teslimat yapabilen e-ticaret siteleri varken, 3 ya da 4 günlük teslimat süreleri potansiyel müşterileri alternatif mağazalara yöneltebilir. Bu yazıda paketleme, gönderim ve teslimatla ilgili işinize yarayabilecek ipuçlarını sizler için hazırladık

Satışını yaptığınız ürünü sevkiyata vermeden önce doğru paketlendiğinden emin olmanızda fayda var. Eğer ürünün hasar görmesini ya da kırılmasını istemiyorsanız asla doğrudan kutuya koymayın. Güvenli nakliye için kullanılan balonlu naylon, polietilen köpük koruyucular, hava yastıklama ya da kutu içi dolgu malzemesi gibi malzemeler paketlerken işinize yarayabilir.

Müşteriler aldıkları ürünün yanı sıra ambalaja da büyük önem veriyorlar. Yapılan araştırmalarda müşterilerin büyük çoğunluğu markalı ambalaj kullanımının algılarını olumlu yönde etkilediğini belirtiyor. E-ticaret şirketinizin markasını ya da logosunu taşıyan ambalajlar kullanmanız size avantaj sağlayabilir.

Devamını okumak için tıklayın


Card Image

Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Kırılacaklar diye adlandırdığımız eşyaları şöyle özetleyebiliriz cam, porselen, kristal, seramik eşyalar bu guruba dahildir. Bu eşyaların çoğu mutfaklarda bulunsa da daha çok yeme ve içme faaliyetlerimizde yardımcı olarak kullandığımız eşyaların isimleridir.

Bu ismi bu eşyalara nakliyeciler vermiş olabilir. Neden mi çünkü taşınma işi bittiğinde bu eşyaların çoğu kırılmış oluyor. Böylece isimleri kırılacaklar diye kalmış. Nakliyeci de bu eşyaları kırılacaklar olarak adlandırıp önceden ince bir uyarıda bulunmuş oluyor. Haberin olsun bak bu eşyalar kırılabiliyor diye.

Ancak doğru bir paketleme bu kaderi kökünden değiştirebilir. İster evinizi taşırken veya bu eşyaları kargoya verirken nasıl paketlenmesi gerektiğini bilirseniz kesinlikle kırılmayacaklar.

Paketlemeye başlamak için aşağıdaki malzemeler gerekecektir:

 • Yeterli büyüklükteki bir koli
 • Koli bandı
 • Ambalaj kağıdı veya gazete kağıdı, hatta kağıt havlu bile iyi iş görür
 • Eğer paketlenecek eşya değerliyse balonlu naylon
 • Koli üzerine içindekiler ve nasıl taşınacağını yazmak için kalem
İşte tüm ihtiyacımız olan malzemeler bunlar hadi paketlemeye başlayalım. Bu eşyaların iyi paketlenmesi gerekir, yanlış paketleme ile en sevdiğiniz porselen takımınız bozulabilir. Paketlerken dikkat etmeniz gereken önemli bilgileri sırayla yazmakta yarar olacağını düşünüyoruz.

 • 1- Orta boy çift oluklu kolileri kullanın.
 • 2- Tabakları tek tek kağıtlara sarın ve koliye dik olarak yerleştirin.
 • 3- Bardakların içlerine değil daha çok dışlarına kağıt sarmaya özen gösterin.
 • 4- Koliye bu eşyaları yerleştirmeden önce kolinin altına kırıştırdığınız kağıtları tampon olarak yerleştirin. Ardından önce büyük tabak ve porselenleri yerleştirin. İlk sıra dolduktan sonra her kat ve boşluklara kağıt sıkıştırın. Kolinin üstlerine doğru daha küçük olan eşyaları örnek olarak bardakları yerleştirin.
 • 5- Koli dolduğunda üst kısmına da kağıt kırıştırarak tampon olarak kullanın. Böylece hem altta hemde üstte tampon bölgeler orta kısımda ise eşyalarınız olacaktır.
 • 6- Koliyi doldurduktan sonra etiketlemeye özen gösterin. Her tarafına uyarıcı notlar alın ve içindekiler hakkında bilgi verecek şekilde notlar alın.
 • 7- Kolilerin çok ağır olmamasına dikkat edin. Ağır koliler başka eşya veya kolilerde hasarların oluşmasına neden olabilir.

Devamını okumak için tıklayın

ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ HAKKINDA TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ

En iyi Hizmet Doğru iletişimle gerçekleşir.

Bizi telefonumuzdan arayabilir veya İletişim formu ile talebiniz iletebilirsiniz.