PAKETLEME MALZEMELERİ | KULLANIM AVANTAJLARI | ALTERNATİF ÖNERİLER | KARGO PAKETLEMELERİ

Card Image

Karton Köşebent Nedir?

Karton Köşebent, nakliye ve depolama sırasında ürünün bütünlüğünü korumaya yardımcı olan hafif köşe koruyucu malzemedir. Kartondan yapılması yönüyle maliyeti düşük olduğu için nakliye sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde tercih edilmektedir. Karton köşebentler, ek kolon gücü ve yük stabilizasyonu sağlamaya yardımcı olmaktadır. Karton köşebent kullanım alanları tahmin edilenden çok daha fazladır.

Karton Köşebent avantajları;
Paketleme işlemlerinin günümüzde vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Koruma seviyesi incelendiğinde oldukça başarılı olan bu hafif malzeme, ayrıca depolamaya destek olduğu için tercih edilmektedir. Nakliye ve depolama aşamasında ürün veya paletin üst üste konulması karton köşebentler sayesinde oldukça kolaydır.STANDART KÖŞEBENT

Standart köşebent, eşyaların nakliyesi esnasında zarar görmesini engellemek amacıyla üretilmiş karton köşe koruyucuların adıdır. Günümüzde nakliye işlemleri her ne kadar profesyonel firmalar tarafından yapılsa bile olası zararları minimize etmek için yöntemler geliştirilmiştir. Bunların başında ambalajlama yöntemleri gelmektedir. Kraft köşebentler, kare ürünleriniz için son derece hafif ve kullanışlı kenar koruyuculardır.


U KÖŞEBENT

Kullanım alanları çeşitli olan U karton köşebent, mobilya sektöründe kapı benzeri 3 kenarlı korumaamacıyla kullanılırlar. U şeklinde olan bu köşebentler, aşındırıcı olmayan pürüzsüz iç yüzeyi ile ürünlerinize destek sağlayacak şekilde korumaktadır.


ÇENTİKLİ KÖŞEBENT

Standart köşebent ürün grubunun bir alt çeşididir. Kraft köşebentler köşeli paketlemeler için uygunken, çentikli köşebentler sayesinde oval paketlemeler için de koruma sağlanabilir. Oval ve silindir şeklindeki ürünlerinizin korumasını çentikli köşebent ile sağlayabilirsiniz.

Çentikli köşebent, silindirik yapıda bulunan metal, plastik, mobilya gibi ürünlerin kenar korumalarını sağlayabilmektedir. Başlangıç noktası paketin kenar yüzeyine yerleştirildiğinde çentikleri bağımsız olarak bükülebildiğinden dolayı oval yüzeyin şeklini alarak monte edilmektedir.


KİLİTLİ KÖŞEBENT

Yap-boz (puzzle) şeklinde birbirinin içine geçen kilit sistemi ile kolay ve alternatifli uygulanabilme olanağı sağlar. Başta beyaz eşya ve elektronik sektörü olmak üzere, nakliye ve stok sırasında birden çok ürünün veya paletin üst üste konulmasını gerektiren tüm sektörler tarafından kullanılabilir.

ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ HAKKINDA TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ

En iyi Hizmet Doğru iletişimle gerçekleşir.

Bizi telefonumuzdan arayabilir veya İletişim formu ile talebiniz iletebilirsiniz.