PAKETLEME MALZEMELERİ | KULLANIM AVANTAJLARI | ALTERNATİF ÖNERİLER | KARGO PAKETLEMELERİ

Card Image

Zemin Yalıtımı Nasıl olmalıdır?

Isı, bir enerjidir ve farklı sıcaklıklara sahip mekânlarda; sıcaklığın yüksek olduğu taraftan düşük olduğu tarafa doğru geçme eğilimi gösterir. Isı, bu geçiş esnasında, mekânlar arasındaki malzemelerin ısı iletkenlik katsayısı ve kalınlıklarına bağlı olarak bir dirençle karşılaşır. En genel anlamda ısı yalıtımı, ısı geçişini azaltan bir dirençtir. Isı geçişi iletim, taşınım ve ışınım yolu ile 3 şekilde meydana gelmektedir.

Isı yalıtımının avantajları;

  • Uygulanan yalıtım kalınlığına ve kullanılan malzemenin ısı iletkenliğine bağlı olarak, ısı kaybı % 30-60 oranında azaltılır.
  • Yoğuşma riski azaltılarak küflenme vb.olaylar önlenir.
  • Dış duvarlarda ısıl gerilmeler azalır ve böylece sıcaklık sebebi ile oluşan çatlaklar engellenir.
  • Yakıt tasarrufuna bağlı olarak ısıtma tesisatı ilk yatırım ve işletme masraflarında düşüşler elde edilir.

Kullanılan Malzemeler;

Polietilen Şilte

Polietilen köpük şilteler laminat parke ve şap altında ısı, ses, nem ve darbe yalıtımı sağlamak amacı ile kullanılır. Şiltenin parke altında kullanılmasının en önemli özelliği zeminden kaynaklı ısı kayıplarını en aza indirmesidir. Malzeme kalınlığı seçilirken iklim şartlarını da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Zemin yapısı da kalınlık seçiminde önemli bir etkendir. Zemin durumuna göre üreticiler tarafından 2 mm – 5 mm arası kalınlıkta şilte önerilmektedir. Kalınlık düştükçe şilte görevini yapmayacağından, daha kalını ise istenenden daha fazla esnemeye yol açacağından ortalama 3 mm kalınlık idealdir.


Alüminyum Kaplı Polietilen Şilte

Alüminyum folyo kaplı Şilteler standart şilteler üzerine laminasyon yapılarak üretilmektedir. Genellikle nemli zeminlerde ve yerden ısıtmalı sistemlerin altında folyolu şilte kullanılması tavsiye edilmektedir. Zeminden gelebilecek olan rutubet ve hava akımından parkeyi korumak ve daha konforlu bir ortam yaratmak amacıyla kullanılmaktadır. Alüminyum folyo görüntüsü verilmiş metalize film kaplı şiltelerle karıştırmamak gerekir.

Metalize Film Kaplı Polietilen Şilte

Metalize film kaplı Şilteler standart şilteler üzerine metalize film laminasyonu yapılarak üretilmektedir. Çıplak malzemeye göre buhar kesme, ısı kazanımı vb. özellikleri bakımından daha yüksek performans göstermektedir. Alüminyum folyo laminasyonuna göre daha ekonomik ancak dayanımı daha azdır. Sipariş miktarına bağlı olarak farklı renklerde film laminasyonu yapılabilmektedir.

ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ HAKKINDA TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ

En iyi Hizmet Doğru iletişimle gerçekleşir.

Bizi telefonumuzdan arayabilir veya İletişim formu ile talebiniz iletebilirsiniz.