STREÇLEME MAKİNELERİ | ÇEMBERLEME MAKİNELERİ | KONVEYÖR BANTLAR | ENTEGRE HATLAR

Card Image

Paketleme hattı, bitmiş ürünlerin kullanımdan önce nakliye ve taşıma sırasında korunması için paketlendiği bir üretim hattıdır. Paketleme malzemesi ayrıca, ürünü tanımlayan markalama işaretlerinin ve kodların basılabileceği uygun bir yüzey sağlar. Ayrıca düzenleyicilerin ve alıcıların perakendeciye veya müşteriye nakliye sırasında ürünü takip etmesine yardımcı olur.

Dolum makineleri, kutulama makineleri, koli paketleyiciler ve paletleyiciler gibi paketleme sistemlerine ek olarak, çoğu paketleme hattı mevzuat gerekliliklerini karşılayan ve doğru bir takibe yardımcı olan temel kodları uygulamak için kodlama ve markalama cihazları da içerir.

Alan genellikle paketleme hatlarında karşılaşılan zorluklardan biridir. Dolayısıyla çoğu markalama sistemi, hatta yerleştirilmek yerine birincil hattın üzerine veya yanına yerleştirilir. Markalama sistemleri bu konumlardan etkin bir şekilde çalışabilir, hattın kompakt ve verimli olmasını sağlayarak üretkenliği artırabilir.

Gerekli kodları uygulayan inkjet ve lazer kodlama makineleri, kodlanan ürünlerin ve paketlerin sayısı ile türünü özetleyen değerli üretim verilerini de toplar. Bazı kodlama sistemleri, okunabilirliği sağlamaya yardımcı olmak için kodların paket üzerindeki görüntülerini yakalayıp depolayan kameralı sistemler de içerir.

Hız, verimli çalışma ve düşük bakım, bu markalama sistemlerinin temel faydalarından birkaçıdır. Bunlardan kaynaklanan herhangi bir yavaşlama, tüm üretim/paketleme sürecinin üretkenliğini de etkiler. Bu nedenle Videojet gibi kodlama ve markalama sistemi üreticileri ekipmanlarını, temiz ve okunaklı kodlar üretmenin yanı sıra kodları verimli ve hızlı uygulayacak şekilde tasarlar.

Paketleme hatlarında yumuşak, sert, büyük, küçük, katı, esnek gibi çok çeşitli özelliklerdeki ürünleri paketlemek için farklı malzemeler kullanılır. Üreticiler, paketleme malzemelerini başarılı bir şekilde markalamak için lazer yazıcılardan ve gravür makinelerinden mürekkep püskürtmeli ve termal inkjet yazıcılara kadar çok çeşitli kodlama ve markalama makineleri geliştirmişlerdir. Sağladığımız hizmet, kendinize özgü paketleme ihtiyaçlarınızda en etkili şekilde çalışacak, en verimli ve maliyet avantajlı paketleme sistemlerini seçmenize yardımcı olmaktadır.

ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ HAKKINDA TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ

En iyi Hizmet Doğru iletişimle gerçekleşir.

Bizi telefonumuzdan arayabilir veya İletişim formu ile talebiniz iletebilirsiniz.