Ürünlerimiz Hakkında Kısaca

Hassas ve değerli ürünlerinizin paketlenmesinde kullanabileceğiniz koruyucu ambalajlarımız; Polietilen Kenar Koruyucu Profiller, Pe Köşe Koruyucu Takozlar, Polietilen Ara Takozlar ve Polietilen Flex Levhalardan oluşmaktadır. Esnek özellikleri sayesinde ürüne gelen darbeleri sönümleyen tampon işlevi görürler. Bükülebilir, kırılmaz olmalarının yanında kolay kesilebilir olmaları ile istenen ölçülerde kullanılabilirler. Hücre yapılarından dolayı su geçirmez ve alev yürümez. Alçak yoğunluklu polietilen hammaddesinin ekstrüzyon tekniğiyle belirli sıcaklıklarda eritilerek, belli hız ve basınç altında şişirici gazla karışımı sonucu, polietilen köpük elde edilir. Hücre yapısı kapalıdır. Esnektir, bünyesine su almaz, çok iyi bir ısıl iletkenlik katsayısına sahiptir. Ekstrüder makinesinde kullanılan kalıbın şekline göre köpük malzeme kendi şeklini alır. 1mm – 10 mm arası et kalınlığı olan ve 100 cm-160 cm arası eninde levha olarak ya da farklı et kalınlıklarında ve farklı iç çap ölçülerinde boru, değişik şekillerde profiller veya dolgu fitilleri olarak sonsuz uzunlukta üretilebilir. Tesisat ve yüzeylerin ısı yalıtımında kullanılan, ideal ve ekonomik bir yalıtım malzemesidir. Ayrıca ambalaj sektöründe ve yine çeşitli sektörlerde dolgu malzemesi olarak da kullanılabilir. PE ürünler ikincil bir işlemden geçirilerek, yüzeyleri alüminyum folyo, pvc,yapışkanlı bant, film gibi malzemelerle kaplanarak hem ısı yalıtımı özellikleri artırılmış olur hem de dış ortamların getirdiği fiziki şartlara dayanıklılığı artırılmış olur. Geri dönüşümü %100 olan, çevreye uyumlu, doğaya dost bir malzemedir.

İki polietilen arasına ısıl işlem yardımıyla simetrik olarak hava sıkıştırılması sonucu elde edilen ve bu sayede darbe emici özellik kazanarak ürünü çarpma, çizilme, sürtünme, ezilme gibi hasarlara karşı koruma sağlayan ekonomik bir ambalaj malzemesidir. Kargo taşımacılığından yalıtıma kadar pek çok alanda kullanılır. Özellikleri ve Avantajları; Ürünleri darbe, çizilme, çarpma, tozlanma, nemlenme, sürtünme, elektriklenme, titreşim ve ezilmeden korur.. Anti-statik p.e. malzemeden üretilen balonlu naylon ile hassas elektronik cihazlarda statik şarj engellenir. Kırılabilir parçalar çok katlı olarak sarılarak darbelerden korunabilir. Yüzeylerde tek kat olarak kullanılarak çizilmeler önlenebilir. Ürünler arası boşluklara dolgu yapılmasında kullanılabilir. İnce yapısıyla yerden tasarruf sağlar.

Ürünlerin ambalajlanmasında en önemli amaç, ambalajlanan ürünün, tüketiciye ulaşana dek, dış etkenlerden korunmasıdır. Özellikle köşelerden ve kenarlardan alınan darbeler veya dikey direnci azaltacak ölçüde aşırı yüklemeler, ambalajların, içindeki ürünü tam olarak koruyamamasına yol açacaktır. Bu tür problemleri önlemek için en akılcı ve pratik çözüm, ambalajlama sırasında, tamamen geri dönüşümlü bir malzeme olan karton köşe koruyucularının kullanılmasıdır. Karton köşebentlerimiz, paletlenmiş olan ürünlerin sevkiyat sırasında dağılmaması, ürünlerin köşelerden ve kenarlardan alacağı darbelerden etkilenmemesi, çemberlenirken zarar görmemesi, kutuların ve paletlerin kuvvetlendirilmesi amacıyla kullanılır. Tesisimizde, 30 x 30 mm. ile 100 x 100 mm. arasında kenar ölçüleri, 3 mm. ile 9 mm. arasında et kalınlığı ve en fazla 6 m. boyunda karton köşe koruyucular üretilmektedir.

Piyasa ismi ile Şerit Çember olarak da bilinir. Polipropilen çember hafif ve orta mukavemetli paketleme uygulamalarında tercih edilir. Tüm el makinelerinde, yarı veya tam otomatik makinelerde kullanılabilir. Esnek yapısıyla paketlendiği malzemeye zarar vermez. İstenen renk ve ebatlarda üretilebilir. Paketlemede ekonomik ve kolay çözümler sunar.