Erguvan Limited

Firmamızın temelini oluşturan Gebze Ambalaj Makina Pazarlama şirketi kurulduğunda 2006 haziran ortalarıydı. Ambalajlama Makinaları ve Paketleme Malzemeleri satışı ile Otomasyon çözümleri ve Yedek parça taleplerini karşılamak üzere kurulan Gebze Ambalaj'dan 1 yıl kadar sonra 16 mayıs 2007'de artan teknolojik ürün ve hizmet ihtiyacını karşılamak üzere Erguvan Teknoloji Ltd. ve Endüstriyel Koruyucu Ambalajlama ürünleri sunmak amacıyla Erguvan Ambalaj kuruldu.

2008'de Gebze Ambalaj çatısı altında yürüttüğümüz Palet Streç Film çalışmalarımızı Erguvan Strech ile markalaştırırken Gebze Ambalaj markasını sadece Ambalajlama Makina ve Ekipmanlarına tahsis ettik. 2009'da Erguvan Plastik, 2010 yılında Erguvan Karton faaliyete başladı. 2011'de Erguvan Pazarlama 2012'de Erguvan Tedarik ve Erguvan Enerji kuruldu. 2013 yılına geldiğimizde artan bireysel ambalajlama taleplerini karşılamak üzere Erguvan Ambalaj Net Market, 2014'te ise Ev,iş ve yaşam gereçleri satışı yapan Erguvan Net Market faaliyete başladı.

2015 başında fabrika satış mağazamız Erguvan Ambalaj Market, Nisan 2015'te Paketleme makina ve ekipmanları ile Özel tasarım Makina üretimi yapan Erguvan Makina faal oldu.

4 ana grupta 10'dan fazla iştirakimizle hedeflediğimiz en önemli nokta 2004 yılında kurulan KolajNET firmamızın sloganı olan "BİZ SADECE SİZİN İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRMAK ÜZERE ÇALIŞIYORUZ"

Halihazırda en etkili olduğumuz Ambalajlama başta olmak üzere 4 Ana alanda İştiraklerimiz bulunmaktadır. Bu Ana alanlar sırasıyla; Ambalajlama, E-Mağazacılık, Teknoloji ve Makina Alanlarıdır. Bunların altında hizmet verdiğimiz sektörler Otomotiv ve Yan Sanayi, Mobilya, Metal Sanayi, Hediyelik ve Ev Eşyaları, Ofis Teknolojileri, Bilgi Teknolojileri ve Mobil Teknolojiler, Enerji olarak özetlenebilir.

2017-2022 arasında yıllarda faaliyete geçirmek üzere çalışmalarını yürüttüğümüz Tarım, Medya-Tanıtım, Enerji ve E-Ticaret alanlarında yatırımlarımız bulunmaktadır. İştiraklerimiz ve Markalarımız hakkında güncel bilgilere ulaşmak ve ilgili Sosyal Medya hesaplarımız üzerinden takip etmek isterseniz Kurumsal Bilgi ve Blog sitemize ulaşabilirsiniz.

Logomuzdaki çiçek Erguvan'ı, içindeki gövde ve damarlar ana faaliyetimiz Teknoloji'yi, arka fonda bulunan 8 köşeli yıldız; firmamızın değişmezi ilkelerimizi simgelemektedir.

Ambalajlama ve Paketleme Alanında 5 İştirakimizle sektöre hizmet vermekteyiz.

Firma ismimizi "Erguvan" olarak belirleme sebebimiz; ilk olarak kuruluş zamanımızın erguvanların en coşkulu dönemine rastlamasının sonucudur. İkinci ve en önemli etken ise başta İstanbul olmak üzere tüm Marmara bölgesinde ağırlıklı Marmara denizi sahil kesiminde sık rastladığımız Erguvan ağacının bizim ana faaliyet bölgemiz olan; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ şehirlerinin en belirgin görseli olmasıdır.

Zamanla büyüyen firmamızın genişleyen faaliyet bölgelerinde Erguvan ağacına rastlamamız ismini aldığımız ve logo simgesi olarak belirlediğimiz Erguvan ile doğru bir tercih yapmış olduğumuzun göstergesidir. Firma logomuzda bulunan Çiçek; Erguvan'ı içindeki gövde ve damarlar ana faaliyet konumuz Teknoloji kulesini, arka fonunda bulunan 8 köşeli yıldız; firmamızın değişmezi ilkelerimizi simgelemektedir.

Selçuklu kültür ve sanatının temel figürlerinden biri olan sekiz köşeli yıldızın Ortadoğu medeniyetlerinde ve İslam dünyasında yaygın olarak kullanıldığı, sayı biliminde 8’in cenneti anlatan bir sembol olduğu belirtiliyor. Ayrıca dini kaynaklarda İslamiyet’in 8 esasa dayalı olduğu, bunlara “sekiz cennet kapısı” dendiği, sekiz köşeli yıldızın da sekiz cenneti simgelediği belirtiliyor. Sekiz ilke “1.Merhamet ve şefkat, 2.Sabretmek, 3.Doğruluk, 4.Sır tutmak, 5.Sadakat, 6.Fakirliğini ve acizliğini bilmek, 7.Cömertlik, 8.Rabbine şükretmek” olarak sıralanırken Sekiz cennet de şöyle isimlendiriliyor: 1.Dâri-celal - 2.Dâri-karar - 3.Dâri-selam - 4.Cennetül huld - 5.Cennetül mevâ - 6.Cennetül adn -7.Cennetül firdevs - 8.Cennetü naim.