ONDÜLE KARTON

Ondüle Karton 1 adet düz kağıdın üzerine 1 adet oluk tabakasının yapıştırılması ile 2 kağıdın birleştirilmesinden oluşturulmaktadır.

Değişik ebatlarda çeşitli ürünlerin ambalajlanmasında kullanılan bir materyaldir. Özellikle yüksek hacimli ürünlerin korunmasında ve sevkiyatında, sarım ve paketleme malzemesi olarak kullanılır. Ondüle ile; Mobilya firmaları, Yapı firmaları, Alüminyum profil firmaları ve daha bir çok sektörün üreticileri başarılı bir şekilde ürünlerini korumakta ve sevk etmektedirler. Oluklu mukavva ürünü olan ondüle kartonu inşaat tadilat işlerinde zemin ve boya koruma amacıyla da kullanılmaktadır.

Gıda, Elektrik, Mobilya, Otomotiv, Plastik, Kimya, İlaç, Beyaz Eşya, Taşımacılık, Tekstil, Matbaa gibi sektörlerde taşıma, saklama, kırılma ve hasara karşı koruma için kullanılır. Darbelere karşı maksimum koruma Dayanıklıdır tekrar kullanılabilir. Farklı sektörlerde çok amaçlı kullanım Hafif bir malzemedir. Ekonomiktir. İhracat paketlemelerine uygundur. Nakliye ve stok aşamasında malzemenin kolay taşınması, zarar görmemesi ve ağırlığın eşit dağılımına katkı sağlamaktadır.

İnşaat Kullanımları

Değişken ürün paketlemelerinde, istif aralarında seperatör olarak, İnşaat, dekorasyon, tadilat alanlarında granit, mermer ve parkelerin üzerlerine serilerek çizilme, kırılma ve hasara karşı koruma amaçlı kullanılır.

Mobilya Sektörü

Mobilya ürünlerinin sevkiyat edilirken korunması amacıyla öndüle karton kullanılır.

Diğer Kullanım Alanları

Çeşitleri: Mikro Dalgalı Ondule karton m² ağırlığı 240 gr/m² oluklu ince kağıttan yapılan ürünümüz, Kalın Dalgalı Ondule karton ağırlığı 400 ve 850 gr/m² olup kalın kağıttan yapılan ürünümüzdür. Ev taşıma ve taşınma durumunda, içerisine takılacak askı ekipmanı ile birlikte, elbise taşıma kutusu, elbise kolisi olarak kullanılabilir. Kıyafetlerin ütüsü ve düzeni bozulmadan kıyafetlerinizi taşıyabileceğiniz kıyafet kolisini, kıyafet taşıma kutusu olarak kullanabilirsiniz. Özellikle, mutfak eşyaları, tabak, çanak, bardak gibi gereçlerin taşınması amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte, eşyaların kırılma hassasiyetine göre, kutuya yerleştirmeden önce koruyucu sargı malzemelerle ambalajlanması da tercih edilebilir.


Logistik alanında faliyet gösteriyorsanız: ürünlerin kargolanmasında ürün paketlemede ürünlerinizi korumak için sarma kağıdı olarak kullanılabilmektedir.
Sanayi sektöründe alüminyum profil işleri yapanlar zarif ve hassas ürünleri korumak ve paketlemek amacıyla kullanabilirler.
Kısaca; Kolay kırılabilecek cam veya benzeri ürünler için korunmasını sağlamak adına ondüle karton kullabilirsiniz.

 

Ürün Özellikleri

 • Ürün Grubu:Karton Ambalaj
 • Genişlik: (cm.)Min. 30 - Max. 200
 • Kalınlık: (gr./m2)240/400/750
 • Uzunluk: (mt.) takribi 40
 • Kullanılan Alanlar:Mobilya / Otomotiv
 • Hammmaddde Türü:(Kraft+Testliner)
 • Paket Tipi:Rulo
 • Satış Birimi:Kg.
 • En Az Satış:20 / 500 kg.
 • Stoklu Ürün:400 gr. x 120 cm.
 • Stok dışı termin: 7 / 10 işgünü

***Görseller Özel üretim olup Standart üretim ürünleri farklılık gösterebilir.