ÇAPRAZ BAĞLI PE LEVHA

Kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük, üretimi sırasında içine katılan katkılar ve çapraz bağlayıcı maddeler yardımı ile ekstrüze edilerek fırınlanan ve bu sayede genleşmesi sağlanan polietilen köpüktür.

Çapraz bağlı yapısı sayesinde yüksek fiziksel ve mekanik dayanım özelliklerine sahiptir. Kesilme, delinme ve yırtılma gibi durumlara karşı yüksek mukavemet gösterir. Ses, ısı ve nem yalıtımı ile fiziksel darbelerden korumanın amaçlandığı bir çok sektörde güvenle kullanılabilir. Kullanım yerinde bulunan hassas ürün ve ekipmanın çizilmesine sebebiyet vermez. AB mevzuatları ile uyumlu olup tamamen geri dönüşümlü bir malzemedir..

İmalatı sırasında ultraviyole ışın bombardımanı ile fiziksel çapraz bağlı polietilen köpük elde edilir. Otomotiv sanayisinde de büyük oranda kullanım yeri bulunan fiziksel çapraz bağlı köpüğün, fiziksel ve mekanik özellikleri son derece üstün ve boyutsal kararlılığı yüksektir. Ayrıca yüzeyi pürüzsüzdür. Farklı sektörler için kesilmiş plaka, rulo, boru, ekstra lamineli veya laminesiz olarak üretilebilir.

 

Avantaj ve Özellikleri

Kapalı hücre yapısına sahiptir, su ve nem geçirmez. Etkin ses yutma ve ısı yalıtımı kapasitesine sahiptir. Çevre dostudur, HCFC ve zararlı/yasaklı kimyasal içermez. Kurșun ve diğer zehirli maddelerin kullanımını sınırlandıran Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması (RoHS, Restriction of Hazardous Substances) standartlarına uyumlu olarak üretilmektedir. Mantar ve bakteri barındırmaz, kokusuzdur. Kimyasallardan ve dış ortam şartlarından etkilenmez. Darbe sonrası kendini toplar, çökme yapmaz. Isı ile şekillendirilebilir (thermoforming). İsteğe göre rulo veya levha halinde ve çeşitli renklerde üretilebilir. İsteğe bağlı olarak tek yüz ve çift yüz folyo, film, bant, kumaş veya müşteri özel talebine göre laminasyon yapılabilir. Alev yürütmezlik özelliği ile üretilebilir. Geniş ısı aralığında kullanıma uygundur.

Nerelerde kullanılır

Spor ve hobi uygulamaları, çocuk oyun malzemeleri ve zemin kaplama ürünlerinde geniş bir kullanım alanı vardır.

Diğer Kullanım Alanları

Parkenin özellikleri arasında olan ayak sesini engelleme ve yürüme konforu gibi fonksiyonların daha verimli hale gelmesi sağlanır. Genelde parkelerimiz yerden ısıtma için uygundur fakat şilte sayesinde ısı izolasyonu da maksimum hale getirilir

 

 

 

Ürün Özellikleri

 • Ürün Grubu: Yalıtımlı Ambalaj
 • Genişlik (cm.): 100/120/150/200
 • Kalınlık: 3 / 5 / 10 mm.
 • Uzunluk: Standart 50/100 mt.
 • Kullanılan Alanlar: Isıtma - Soğutma
 • Hammmaddde Türü: Polietilen (XPE)
 • Paket Tipi: 50/100 mt. Rulo
 • Satış Birimi:
 • En Az Satış: 1000 / 2.000 mt.
 • Stoklu Ürün: Stok dışı
 • Stok dışı termin: 7 / 10 işgünü

***Görseller Özel üretim olup Standart üretim ürünleri farklılık gösterebilir.